| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce credeti?
Se va uni vreodata România cu Republica Moldova?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca asta, se va intampla vreodata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca se doreste asta. Deja suntem plini de moldoveni, printre care gasim tot felul de specimene. Nu cred ca avem absolut nimic de castigat, daca dublam Moldova (si moldovenii).
Mai ales, la ce mafie e la ei in tara. Le dai drumul alora prin Romania, creste infractionalitatea si eventual ne ocupa rusii.
Deci, clar: NU!
Eu traiesc la 'granita' dintre moldovenii romani si Romania (undeva aproape de ardeal), si crede-ma, sunt niste tarani flamanzi. Chiar nu avem nevoie si de fratii lor de peste Prut.

| Doarunaltutilizator explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu o sa fie avantaje deloc!
Nici românii,nici moldovenii nu ar avea ceva de castigat, sunt intr-adevar oameni din Moldova care vor asta, dar numarul celor care doresc unirea a inceput sa scada si prefera din ce in ce mai mult Rusia.
Totusi nu o sa se schimbe multe lucruri din punct de vedere economic, nimeni nu ar avea prea multe de castigat daca lucrul asta s-ar intampla.
Ei deja au ales, noi nu avem nevoie de ei, mai bine sa se duca in Rusia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

E pacat de pamantul ala, dar nu il putem recupera decat cu tot cu oameni. Iar oamenii sunt amestecati, moldoveni cu rusi (rusii au fost bagati printre moldoveni, tocmai, ca sa nu ne putem recupera zona).
Nu ne trebuie nici una din acele categorii. Viitorul tarii vine din partea de Vest, Estul ne trage inapoi cu vreo 20 de ani.

| Doarunaltutilizator explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,acolo s-a facut un proces de rusificare,deja e mult prea tarziu, ai dreptate, viitorul tarii vine din partea de vest, estul nu aduce nimic bun.
De asta Polonia are o economie mai buna ca a noastra chiar daca si acolo a fost comunism.
Chiar si Ungaria are o economie putin mai buna, ca e mai catre vest.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am avea de castigat adevarul istoric. happy

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru falokrat):

Puteai sa spui si in alte moduri, ca esti moldovean si nu te regasesti in parerea mea.
Dar esti moldovean, si te-am atins.
Prostie placuta.

| Drimmero a răspuns:

Moldovenii au votat ca vor cu rusii,, sa se spele cu ei pe cap, acum au nevoie de noi pentru a intra in UE in rand cu 'lumea'? sa stea in banca lor, si-au ratat sansele.

| relian a răspuns:

Nu se va uni ROmania cu RM ci invers daca va fi,nu RM este aia mare si RO aia ce trebuie sa adere laughing.In sf normal ar fi trebuie sa se uneasca cumva,dara exista rea vointa din partea ambelor parti,atat RO care are la conducere numai lepre,numai pungasi la drumul mare,cat si din partea RM care cum sa zic aia tin de ciolane mai rau ca astia din RO,pai odata ce sau unit sau dus cu toti, nu mai or sa fie presedinti, parlamentari bla bla, deci atata romanii cat si moldovenii is corupti, au aceiasi gandire naspa, deci RM va merge indiferent ce spune populatia pe independenta ca asa pot sa fie aia sefi acolo.In mod normal terenu ala partine de Ro ca urmare indiferent ca ar dori oamenii sau nu ala ar trebuie sa revina RO.Asa unde am ajunge ca fiecare stiu si eu zona dintr-o tara sa spuna eu vreau sa ader la planeta marte,altii la mai stiu eu ce Ungaria sau independenti, nu asa merge, o tara are un anume teritorou care ramane intact sau asa ar trebuie sa ramana indiferent cine il locuieste, indiferent ce vor oamenii acelor locuri, altfel cum am spus ar fi haos.
Cu RM mai e o alta chestie care vine tot din partea RO si anume ca RO sta f prost la mai toate capitolele si asta din cauza celor care guverneza tara, deci nu exista nici un motiv intemeiat nici din partea moldovenilor sa zica da frate se merita.Aici nu-i vorba ca e criminalitatea mare cum zic unia sau vai aia is saraci ce ne trebuie nou.Nu asa se pune problema, oamenii de acolo pot fi civilizati, pot fi pusi la respect daca cine ii ia adica daca RO ar avea guvernanti normali macara laughing saracia se rezolva, daca lucrezi pentru oameni ca si guvernant ar trebuie sa fie bine, asta e marea problema a celor doua tari sa le numim asa.Normal cu ce ii atrage RO pe aia? Cu nimic, doara cu faptul ca RO fiind in UE aia se mai agata de chestia asta ca vezi tu mai ies prin europa mai lucrez ceva bla bla, dara in rest nimic.Nimic pentru ca guvernantii RO is niste hoti, pungasi \, talhari la drumu mare.mai rau ca aia din RM, ca urmare ei gandesc n-am ce fura de la astia din RO dapai sa mai vina si fomistii aia din RM pai ce trebuie eu sa fur scade ca trebuie sa le arunca si la aia ceva.Astia is romanii asta e RO,aia is moldovenii, tot un drac, tot la fel is poate si mai si, aia au si idei din alea rusesti laughing. Deci rezolvarea ar veni daca RO ar avea un guvern care sa lucreze pentru tara, pentru populatia acestei tari, ceea ce nu avem din pacat si nici no sa avem nici in viitorul indepartat dapa in cel apropiat.Cel doare pe dealde Dracnea si cO de RM ala sunt sigur ca nici nu stie pe unde vine RM laughing de fapt el si compania nu stiu nici pe unde este RO pe harta lumii pun pariu pe asta laughing

| GoldenZenith a răspuns:

Nu.

| oglindasultanului a răspuns:

Cred ca se va destrama ca iugoslavia.

| deeeaqq a răspuns:

Sper că nu

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu prea cred, nu avem prea multe avantaje noi daca facem asta. R. Moldova e foarte saraca, o sa ne traga in urma economia si o sa fim cei mai saraci din Europa probabil. Daca la noi vi se pare ca este coruptie, sa vedeti la ei ce va fi. Pe langa asta, ne trezim si cu o minoritate rusa pe cap care il iubeste pe Putin, fix ce ne lipsea laughing
Mai bine sa fim aliati, eventual ii putem ajuta sa intre in UE daca e cazul, dar unire, nu.

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred, Moldova nimanui nu trebuie plina de saracie
P.S, sunt din Moldova

| AndreiMarin499 a răspuns:

Da,cu siguranța Romania se va unii cu republica moldova doar ca înca nu e momentul.

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Eu am gasit raspunsul in asta, poate vei gasi si tu:

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

In videoclipul din dreapta sus.

| Ene_Robert_Marian_1997 a răspuns:

Nu se va uni deoarece in Moldova e un RUS care domneste si... deci nu
Romania Cu Noua Rusie? WOW
NICI ODATA

| BaiatujmekhBazatBrocuraj a răspuns:

Sa v--a uni cu romi ci n d o si zica troian bossescu aȘsa v a fi