regis
| regis a întrebat:

Credeti ca in urma alegerilor de duminica, invinsul va avea fair-playul de a-l felicita pe invingator, sau vom asista la obisnuitele acuzatii de frauda sau chiar la mult trambitatele iesiri in strada?
Va rog sa luati in calcul ambele variante posibile si sa imi permiteti sa le citesc abia luni.

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

In ambele situatii, se va striga hotii. Sau, nu ne cunoastem civilizatia si mentalitatea in care traim? Si nu cred, reformulez: sunt convins!

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga Regis nu pot sa spun prea multe, cum de altfel se exprima o parlamentara folosind sloganul ''nu este mult pana departe ''. Deci eu doresc sa traesc sa vad si acest moment din viata mea. Ce o fi... vom vedea.

April
| April a răspuns:

Adica, in varianta mea, Basscu va primi felicitari de la mult prea distinsul, inteligentul si rafinatul diplomat care este Geoana. Spre cinstea lui si drept semn ca viata politica in Romania va reveni la normal.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vom vedea dupa votare, in mod norma si civilizat asa ar trebui.

| JesterRO a răspuns:

Ramane doar de vazut...desi nu cred ca exista fair play la noi in politica in special...se mananca intre ei mereu, daramite la prezidentiale!

O sa-si stranga mainile si o sa se injure in gand, in cel mai bun cazlaughing.

| ady2607 a răspuns:

Dupa alegeri nu va mai conta ce se va mai intampla.asa ca relatiile dintre partide sau persoane politice publice vor fi numai de fatada.lupta in declaratii si acuzatiile purtate de politicienii nostri vor fi reluate abia cand va mai aparea alta miza pentru care vor lupta dupa cum ne-au obisnuit pana acum.acuzatiile de fraudare a alegerilor vor fi facute abia la urmatorul mandat-deci pentru moment fair-playul va fi folosit ca instrument politic de catre partidul invins.asa cred eu

| vilmaristul a răspuns:

Bravo flav!

| crizantema a răspuns:

Da...eu cred ca se vor felicita, acuzatiile vor veni a doua zi.

| andytza a răspuns:

S-a facut prea mare tam-tam cu alegerile astea, acuzatii de frauda? Glumesti, exista musamalizare pentru tot. Ce rost isi mai au acuzatiile din partea invinsului, e doar un invins, privirile si credibilitatea se vor indrepta catre invingator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vor felicita, jocurile de culise sunt numai pentru mass-media.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe,, tutorele''Crin Antonescu. El se pare ca a invatat cel mai bine lectia de la Vadim. laughing

| ciucuda a răspuns:

Ai mare dreptate cu strigatul de HOTII! Am citit acum o stire bomba despre Basescu pe www.blog.imperiaonline.me, cum ca ar fi violat o femeie