| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca se va ajunge vreodata sa plece lumea din Romania ca vor fii prea multi tigani? In ziua de azi oamenii pleaca din cauza ca viata e prea de rahat dar daca va continua chestia asta ( in ziua de azi o familie are in medie de un copil 2, dar una de tigani cred ca de la 4 copii in sus naiba) credeti ca se va umple Romania de tigani? Credeti ca in 50+ de ani va deveni Rromania?

21 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa ca vin chinezii si-i rezolva si pe tigani. Aia chiar o sa umple pamantul.

| KodrutZ a răspuns:

Din pacate matematica cam iti da dreptate. La fel cu o Europa plina de musulmani fara sa traga un singur glonte.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Am citit ca germanii se cam plang de ei. cica nu sunt nici cine stie ce inteligennti, in afara de vandut la tarabe nu prea sunt buni. acum na, nu am de unde stii sigur dar ii mai fac si prosti pe fata laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeeeh, oricit i-as detesta per total, nu pot sa fiu de acord cu asta. Sint inteligenti. Nu sint educati si chiar si inteligenta se educa, macar partial, insa sint inteligenti. Totul e sa li se ofere posibilitatea sa isi foloseasca inteligenta la ceva constructiv, nu la smecherii. Legat de treaba cu copiii, e la fel ca la animale - cind te simti amenintat de conditiile precare de trai, torni cu duiumul pentru a asigura perpetuarea speciei. E instinct. Plus de asta, cum ati zis si voi - alocatii and shiet. Oricum, ca si parinte va zic ca eu as fi renuntat oricind cu draga inima la rahatul ala de alocatie daca as fi sigur ca betzivanii de prin Vaslui si Birlad, alaturi de tzigani, nu s--ar mai inmulti ca ciupercile dupa ploaie. 200 RON pina la 2 ani nu iti asigura nici macar necesarul de Pampers... de aia 42 RON lunari dupa aia nici nu zic. Foarte rar verific sa vad daca mi-au intrat in cont. Cu ei sau fara ei, tot aia.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu a mintit nici un viitor presedinte ca mareste alocatiile de rahat? ca tot sunt alegerile acum.cu siguranta lumea l-ar fi vazut pe oricare "el" ar fi mintit asta.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa le taie. Ma pis pe ele de alocatii, compensatii si alte cacaturi. Sa taie toate timpeniile astea dar sa ofere un climat decent pentru a face un business si a iti legaliza veniturile. E nevoie de o crestere a puterii de cumparare, nu de o exacerbare a inflatiei, ceea ce se intimpla de fiecare data cind imbecilii mai maresc salariul minim/pensiile fara o sustinere reala.

| Evolution a răspuns:

Daca toti romanii pleaca normal ca vor fii plin de tigani. Si eu sunt rasist dar ce sa faca guvernul? nu poate sa inceapa un razboi rasial, deja se bat multi pe ideologii (cu religii) si inca un razboi nu face bine.
Daca romanii vor continua sa plece sincer ma tem ca da, Romania nu va mai fii la fel, toate talentele noastre se duc in'afara ca au conditii si noi nu ramanem cu nimic.
Pana in 2000 Romania producea, acuma Romania doar consuma si vinde ceea ce ne-a mai ramas, cand vom ramane fara nimic nu o sa mai avem bani pentru stat.
Desigur ca si statul fura si alte chestii dar nici noi nu suntem prea "sfinti".
In fine esenta este ca in 50+ de ani daca lucrurile nu se schimba deloc s-ar putea sa exista mai multi tigani decat romani.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Daca traiul nu e bun iti dai seama ca lumea pleaca afara. de ce sa muncesti pentru 10 milioane cand poti munci pentru cel putin 40.

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de'acord 100% cu tine, am parintii in Germania si am fost in vara pentru o luna si 2 saptamani la ei, aproape toti oamenii au respect si batranii sunt toti fericiti, nu vezi ca aici... dar nu stiu ce sa zic, nu prea poti vorbi cu un neamt ce vorbesti cu un roman chiar daca iti faci prieteni acolo... sa te desparti de tot de tara e un lucru care nu cred ca as putea sa fac.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Aici depinde de caracter. daca pe tine te doare mai mult de "prietenii" tai decat sa ai un trai bun, cel putin nu ai avea dreptul sa te plangi.

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce rost are sa ai un trai bun si sa stai singur intr-o casa?
Si nu ma refer neaparat la prieteni, acum cu facebook si cu smartphone-urile astea poti vorbi oricand cu ei doar cu o conexiune de internet. Ma refer o relatie cu o persoana iubita cel putin sa fie cu tine acolo ar fi altceva, dar sa te duci singur asta ar insemna ca nu ai nimic de pierdut. ma rog fiecare cu opiniile lui.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Oameni sunt peste tot in lume, e idiotesc sa stai intr.un loc crezand ca numai acolo iti poti face prieteni sau iubita. nu a zis nimeni sa stai singur, dar sa stai in ROmania ca si restul vorbesc limba ta, dar un trai de rahat si oameni si mai de rahat? nu se merita. daca ai fost in Germania cu siguranta ai vazut diferenta de trai, de stil de viata, de oameni, de curatenite etc.

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, diferenta e foarte mare, dupa ce m-am obisnuit in Germania si m-am intors in Romania nu stiu daca stii senzatia dar credeam ca m-am intors in jungla, toti foarte tristi si nervosi... acolo erau toti calmi si fericiti. Nu prea am calatorit mult, decat cu familia si poate de'asta am o alta parere despre ce inseamna acasa.
Sper sa ai dreptate si tot raul spre bine, eu imi doresc doar sa imi fac o familie in viitor chiar daca am 17 ani prefer sa stau cu o fata in parc decat in club.

| Jipa95 a răspuns:

La naiba, iti dau dreptate. Dar aici intervine marea intrebare : bai frate daca nu iti permiti sa intretii 2 copii, de ce faci o ochipa de fotbal? Pentru alocatie, pentru ajutoare sau nu mai stiu eu ce? Hmm e mult pana s-or inmulti toti si o candida un tigan la presedentie, atunci sa vezi ce schimba ala numele tarii. Nu vreau sa par rasist, dar pana mea e realitatea!

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Tu crezi ca aia folosesc prezervative? dracu stie.
nici eu nu sunt racist, dar e o chestie care ma intrebam mereu. am vazut multa lume aici pe site care se plang de tigani, pe oriunde merg hop 2 3. si macar de ar sta si ei in banca lor, dar e tipicul omenes sa faci pe praslea ca sa te dai mare.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Jipa95):

Deja asta cu rasismul fata de tigani ar trebui regandita...serios,uita-te in jur.Nu sunt rasisti tiganii intre ei si cei care sunt practic obligati sa-i suporte, ceilalti vor sa scape de ei.Asta e realitate.Nu sunt bineveniti nicaieri si asta pe buna dreptate.Dar lor le e bine, n-ai voie sa arati ura fata de o rasa, cu toate ca ai toate motivele sa o faci.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e deja plina de tigani sunt inregistrati 2 milione si e in crestere plus Europa musulmana plus SUA in care populatia se schimba, adica negrii in viitor o sa fie 65-75% din populatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil. Nu stiu unde epopulatia de tigani va fi mai nu, in ce zone dar sigur se inmultesc ca iepurii.In zona mea nu e niciun tigan ci predomina alte nationalitati. Tiganii vor impanzi zonele care au un posibil nivel de afaceri ca sa zic asa.Acolo unde le vor merge magariile.In orice caz la tara nu, in orase da. Si acum cu portile UE deschise nu vad de ce s-ar stabili definitiv in Romania.O lege care sa zica ca cei plecati sa se reintoarca sau risca pierderea cetateniei nu face ca rromii sa se intoarca sau char nici Romanii.
Din pacate ai dreptate, tiganii se inmultesc.

| 1cristian1990 a răspuns:

Cam da prietene! Oricare ar fi, acceptam realitatea! Nu ne convine, dar asta e! Daca stia Vlad Tepes sau Mihai Viteazu de conducatorii din ziua de astazi, oricum se 'zvarcolesc' in mormant de suparare ca au murit pe degeaba! Cam asa e si cu tiganii!

| anonim_4396 explică (pentru 1cristian1990):

"se 'zvarcolesc' in mormant de suparare ca au murit pe degeaba", cam asta am gandit si eu mereu.

| NeculaesRamona a răspuns:

laughing))) i'm so funny...