| alexRE a întrebat:

Credeti ca va avea loc o noua revolutie si daca e pentru binele tarii ati participa la manifestarii?

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred intr-o noua revolutie. O sa fie doar proteste, mai ales din partea celor afectati de masurile de austeritate, greve etc, dar o revolutie nu va fi, nici nu este posibila. Prin revolutie se schimba regimul politic, ori nu cred ca cineva ar fi de acord cu asta.

| Bacemi a răspuns:

Nu as participa la o revolutie. Daca ar fi sa particip la o revolutie as face asta cand as avea ceva de spus. Deocamdata nu pot decat sa latru. Prefer sa tac mai bine. Asta pentru moment.

| Hombre a răspuns:

Revolutie nu. Categoric nu.Nu se motiveaza.

mira
| mira a răspuns:

O revolta, poate; o revolutie, nu.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu trebuie sa fie o noua revolutie trebuie sa se gindeasca la cei saraci acesti.HOTI ca s ar putea sa poteasca mai rau ca. cel din 1989

| gabriela a răspuns:

Categoric Nu, Nu!

| Marcian a răspuns:

Cred ca vor avea loc proteste din ce in ce mai multe si mai mari dar o revolutie in toata regula nu cred.

| luana1 a răspuns:

Singura revolutie care ne-ar ajuta cu adevarat ar fi cea din mintea noastra.Bratele care i-au ridicat acolo pe acesti pseudo-politicieni sunt ale noastre.Prin urmare, pentru binele tarii putem sa-i scoatem din politica alegand in functie de interesele noastre atunci cand sau daca mergem la vot.Revolutie in sensul iesirii in strada si recurgand la tot felul de violente nu va aduce nimic. Ei nu se tem de aceste lucruri ci de momentele cand se voteaza.Atunci e momentul nostru.

| karellen a răspuns:

Nu

| ThePunisher a răspuns:

Sper ca va avea loc si da, as participa, pentru ca nu am chef sa mor de foame in casa in timp ce videanu, berceanu, basescu & co se lafaie pe banii nostri.

| Gospell a răspuns:

Este o vorba din popor : "Ca sa nu mai existe buruiana trebuie taiata de la radacina"... acea buruiana este guvernu - dar radacina este presedintele care manipuleaza cum vrea el guvernul. Eu personal cred ca o sa existe manifestari -dar nu acum ci peste cateva luni.

| BRG a răspuns:

Nu

| only me a răspuns:

Nu... clar ca nu laughing

| ellyah a răspuns:

O revolutie nu! Va fi o jungla in care toti ne vom transforma in animale de prada si mai cred ca oamenii vor deveni tot mai slabatici si lipsiti de scrupule.Sa ne fereasca D-zeu de o revolutie, pentru ca noi romanii nu mai stim sa facem revolutii, la noi o revolutie cred ca este manipularea norodului de catre un grup pentru atingerea unor scopuri precise. Daca ar fi o revolutie adevarata as participa oricand cu conditia sa fie ceva organizat, fara abuzuri si cu oamenii care stiu ce fac si de ce fac nu ceva de tip mineriade unde x este tinta, daca are vila hai sa -l casapim ca e bogat si noi nu avem ce manca.Ca tot veni vorba am primit o invitatie de la o fundatie care are o denumire legata de zelea codreanu si care e condusa de o ruda a acestuia, m-am inscris. Puteti sa ma injurati dar asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se exagereaza cam mult cu treaba asta. Ce revolutie? Nu as participa niste peste 10 ani si nici parintii mei n-ar face acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A inceput o Revolutie a constiintelor noastre.
Avem nevoie de competente, pasiune, in ce facem.
Trebuie sa spunem NU trecutului si prejudecatilor!
Eu militez pentru schimbarea cetatenilor tarii, dar TU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine spus Luana1. CORECT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doar 15 ani dar sincer sa fiu as dori o noua revolutie deoarece cu acesti asa-zisi reprezentanti ai tarii Romania va ajunge cea mai josnica tara.