| yuly_6695 a întrebat:

DACA AR FI SA MAI FIE INCA O REVOLUTIE ATI MAI PARTICIPA? DACA DA, DE CE? CE CREDETI CA AR TREBUI SCHIMBAT IN TARA ACEASTA? EXEMPLIFICATI.

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu mai este posibila o astfel de tentativa de revolutie. Cand imi amintesc de aglomeratia din decembrie `89, nu pot decat sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru faptul ca nu am fost lasati sa iesim din Targoviste. Muream ca prostii, pentru reusita unui scenariu urat mirositor.
Revenind la intrebare, exista numeroase alte posibilitati de a schimba ceea ce nu merge bine in tara asta. Incepand cu "amaratul" ala de vot, si continuand cu implicarea fiecaruia...

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Sincer cred ca as participa daca ar mai fii inca o revolutie. As schimba tot de sus pana jos toti politicieni toti magistratii si politistii.

| cotzobel a răspuns:

happy as participa doar daca as fii sigura 100% ca prin acea revolutie se poate schimba ceva.Nu vreau sa moara oameni nevinovati, doar pentru ca au vointa de a schima ceva.Cred ca nici un parlamentar ajuns la conducere nu isi mai aduce aminte de acei oameni care au murit in revolutia din 89... Ce as vrea sa se schimbe? politicienii si legile lor de 2 bani si mi.ar placea ca Romania sa fie vazuta altfel in Europa pentru ca m.am saturat de atatea discriminari.

| anonim a răspuns:

Dar tu la care revolutie faci referire? la cea din 1821? rolling on the floor

| gabimaris a răspuns:

Da` a fost vreo revolutie la noi? Vrei sa spui ca cea din `89 a fost revolutie?
Nu as participa la astfel de miscari, dar cert este ca de schimbat trebuie sa se schimbe multe, nu cred insa ca revolutia este metoda prin care se realizeaza schimbarile...benefice si pentru popor nu numai pentru cei de la ciolan!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revolutie impotriva cui? Nu sunt la putere oamenii pe care noi i-am ales?
Eu as schimba toti oamenii din politica dar sunt sigura ca daca vor venii altii tot aici o sa ajungem...asa ca nu vad rostul, asa am fost crescuti, comunistii inca mai sunt printre noi si tot asa vom ramane, mentlitatea nu se schimba...probabil daca ne-ar pune iar un rege (strain) la putere sa ne schimbe si pe noi ca altfel...