| LanguageMaster a întrebat:

Credeți că va fi abrogat recursul compensatoriu după căderea guvernului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus. Se poate sa nu fie abrogat dar sa fie schimbate conditiile de acordare, respectiv mai putine zile pentru o luna de inchisoare, mai putine conditii privind spatiile, etc. Se poate sa se revina la prevederile proiectului depus de guvernul Ciolos, dupa mine erau destul de echitabile.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de cine e in noul guvern. PSD sigur va incerca sa formeze al patrulea esec in miscare din randurile lor.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Ce prevederi avea proiectul guvernului Cioloș?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Cauta-le pe internet, nu le tin minte pe toate, doar ca erau propuse doar 3 zile pentru o luna efectiva si nu 6 zile cum a fost aprobat.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si nu se aplicau infractiunile cu violenta.