| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre căderea Guvernului?

31 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In ultimii 30 ani ai intalnit vreun guvern bun pentru intreaga tara?

| 1231242 a răspuns (pentru Bula):

Da, partidul social-democrat!

| mgtow a răspuns:

E bine. Acum e vremea ca toti recidivistii sa revina la puscarie

| aXy99 a răspuns (pentru mgtow):

I-au gratiat pentru ca nu erau respectate anumite norme impuse de UE, iar detinutii faceau plangeri la instantele UE si primeau mii de euro de la statul roman din cauza conditiilor necorespunzatoare in care erau tinuti. Mai pe romaneste, erau prea multi in camere. A fost o decizie teribila gratierea respectiva, nu s-au facut studii, nu nimic, detinutii nu erau pregatiti din punct de vedere psihologic sa fie eliberati, nu au avut ce sa faca decat ce stiau mai bine...infractiuni. Ar trebui construite alte penitenciare.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Gratiati? Asa bine stapanesti termenii?))
Nu erau pregatiti psihologic sa iasa cu maxim 1 an mai devreme ( asta daca executasera 6 ani)?

| suntserios a răspuns (pentru aXy99):

Cine a gratiat pe cine? Recursul nu e o gratiere

| aXy99 a răspuns (pentru suntserios):

Da, asa e, nu mai stiam exact ce au facut, stiam doar ca i-au elibrat.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de termeni, dar stiam c-au fost eliberati, nu am retinut exact prin ce modalitate.
Asa ma pot lega si eu de faptul ca omiti sa pui destui semne de punctuatie, in special virgule.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu erau pregatiti, a venit dintr-o data, multi dintre ei nu aveau unde sa se duca si cum sa-si castige o paine cinstita.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Pai si daca ieseau cu cateva luni mai tarziu erau pregatiti? ( nimeni nu castiga prin recurs mai mult de 1 an fiindca se aplica exclusiv din iulie 2012 data la care Romania a fost condamnata la cedo - si daca faceau alte penitenciare, Romania tot a fost condamnta in 2017 a2a oara pentru ca nu a pus in aplicare prima decizie si a trebuit sa ofere masuri compensatorii tuturor celor care nu au beneficiat de conditiile minime impuse de cedo incepand cu perioada primei condamnari - 2012)

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ar trebui sa iasa deloc, avem nevoie de masuri de securitate MULT mai dure. In primul rand toate pedepsele ar trebui dublate.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

laughing atunci da-le bani fiecaruia ca te-a condamnat cedo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Era ceva inevitabil dupa ultimele performante

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Schimbarea domnitorilor, bucuria nebunilor.

| Frank51 a răspuns:

Este una dintre primele lupte castigate, mai sunt vreo 637.

| aXy99 a răspuns:

Am sentimente mixte.

| gabicoo a răspuns:

"Schimbarea domniilor, bucuria nebunilor"-vorbă din popor.

| mentholinks a răspuns:

S-a prabusit cumva? Doar au plecat niste marionete, vor veni altele in loc si tot asa. Nu te gandi ca se va schimba ceva prea curand fiindca toti cei din conducere au nevoie de bani ca sa dea spagi pe ici, pe colo, sa faca contracte, ca sa tina afacerile smecherilor care i-au ajutat sa ajunga acolo. Ca sa nu mai spun ca Romania e cea mai frauduloasa tara din UE, in ceea ce priveste fondurile europene cu ceva sute de milioane de euro ciorditi, si cine crezi ca o sa-i plateasca?! Tot noi, romanii de rand care lucreaza si platesc taxele la stat ca sa stea ei in jilturi acolo si sa latre unul la altul ca sa-si mai faca de-o ciorba ca si ei probabil sunt vanduti pana in maduva oaselor, ca niciun om intreg la minte si fara niciun alt interes decat binele poporului nu intra in jocul lor de pase si fente politice fiindca e usor sa-ti dai seama ca sunt datori vanduti, piele si os si de aceea trag tare de tatele Romaniei ca sa-si acopere datoriile la straini, dar oricum, in fine, de ce suferi si plangi?

| Bizon95 a răspuns:

Tot inainte!

| AC4S4 a răspuns:

Este o deschidere spre bine.
Cea mai buna solutie ar fi alegerile anticipate.
La ce neintelegeri sunt acum prin parlament, nu prea vad o majoritate nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna

| Raducons a răspuns:

Pacat era pe drumul cel bun treaba.Decat Orban mai bine Viorica.Performanta mai buna nu va avea pentru ca niciunul dintre nominalizati la potul de ministru nu e mai bun decat fostii.

| Nimeni10 a răspuns:

Chiar si asa vine sfarsitul lumii.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Am o parere ca nu se va schimba nimic.Stim ce a facut PNL data trecuta cu pensiile si salariile. Tare mi-e ca o va face din nou.

| Simpatic a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Word

| aXy99 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

N-o va face, dar vor creste preturile. Si la ce naiba te astepti sa faca daca idiotii din PSD au marit salariile si pensiile cu bani imprumutati?!

| AC4S4 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Care este legatura dintre caderea guvernului si PNL? Nu e obligatoriu sa vina PNL la putere.
Oricum, PNL (prin Florin Citu) s-a legat de angajatii din sistemul bugetar care sunt acolo pentru ca au vreo ruda, au si salariu mare, nu fac cam nimic. S-a legat de pensiile speciale. Nu s-a legat de medici, profesori, etc.
E drept, doar verbal. Vedem ce se va si intampla. Dar lozinca cu "o sa va taie salariile" e preluata de la Viorica Dancila. Eu cred ca programul PNL il stie PNL, nu Viorica Dancila sau alti PSD-isti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Eu i-as da afara pe aia 80% din administratie care sunt degeaba si la restul le-as mai mari inca o data salariile. De TREI ORI! Dar dupa aia i-as si arde urit de tot cand dau cu bota in balta!

| AC4S4 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

PSD-istii se ascund dupa medici, profesori si oameni care chiar muncesc la stat. Toata lumea care spune ca salariile sunt prea mari la bugetari vorbeste despre oamenii din administratii care nu fac nimic, doar primesc bani.

Sunt multi prin sectorul public nu pentru ca e plin de profesori si medici, ci pentru ca e plin de oameni prin administratii. La fiecare comuna vin consilieri, secretari care nu fac nimic. PSD, ca sa ii tina acolo, ii pune la egal cu profesorii si medicii. Oricine se ia de sectorul public primeste reprosuri de la PSD ("Vreti sa dati afara profesorii si medicii"). Nu le pasa de oamenii care chiar muncesc, doar se folosesc de ei pentru a da o imagine buna.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Da, insa din pacate sunt si multi medici/profesori care chiar o freaca cu trei miini. Gen imbecilii aia din inspectoratele scolare, care nu fac efectiv nimic bun pentru invatamint, ci mai mult incurca.

| SitedeHaine a răspuns:

Sa vedem ce se intampla de acum incolo