| Saveluc a întrebat:

Ce părere aveti de căderea Guvernului Orbán după 3 luni și o zi puși in funcții?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sper sa fie alegeri cat mai repede

| danbnz a răspuns:

Rahaturi marca psd.
Inca nu s-a terminat odiseea Orban.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper sa se tina de cuvant si sa traga spre anticipate pe bune. Altfel pierd toata increderea dobanditat pana acum si asta inseamna iar psd puternic

| SG1995 a răspuns (pentru suntserios):

Încă mai ai încredere în PNL?
PSD+PNL=USL
USL = USR = UDMR
Întreaga clasa politică e de rahat, europarlamentarele au fost ultimile alegeri la care am votat, dacă votăm aceeași hoți și de data asta, e clar: suntem o nație de tampiți!

| suntserios a răspuns (pentru SG1995):

Si cum rezolvi tu problema daca nu mai votezi? Sau aplici clasica românească "vreau schimbare da sa o faca altii pentru mine"?

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Nu mai votează nimeni pana nu schimba guvernul si parlamentul si pun alti oameni in frunte. Oricum toti o sa fure, dar daca ei se pun intre ei si pe cine vor ei ce rost mai are votul nostru? Alegem noi raul cel mai mic dintre ce vor ei sa puna? Unde mai este democratia atunci?

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

Nu are nicio logica ce scrii tu acolo. Cum ai vrea sa se schimbe guvernul si parlamentul daca nu prin vot?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Clasa politică se poate schimba prin modificarea constituției.
Un parlament în care există o majoritate parlamentară poate face asta. Dacă la viitoarele alegeri anticipate se realizează o majoritate parlamentară PNL, aceasta se poate întâmpla.