| Ferdinand14 a întrebat:

Credeti in teoria conspirationista a masonerie? Si daca exista credeti ca e benefica?

2 răspunsuri:
| Termopile a răspuns:

Masoneria există și nu e deloc benefică. Mulți zic că nu există sau mulți zic că există dar este benefică, adevărul e că există 100 % și este nocivă 100 %. Problema e că nu toți oamenii sunt conștienți de pericolul numit "masonerie". Este adevărat că masoni conduc lumea și că lumea este condusă în realitate de "Consiliul celor 13" și de "Comitetul celor 300" care au în subordine tot, absolut tot inclusiv pe tine, ei conduc chiar și cele mai importante guverne SUA, China, Rusia, Germania etc. Dacă te vei informa puțin despre "Piramida Puteri" vei afla lucruri inimaginabile și înfiorătoare dar care din păcate sunt reale. Ei vor ca în viitor să realizeze niște lucruri nasoale (nu îți zic nimic te las să te informezi dacă te interesează). Toate relele care vor ei să le facă pot fi împiedicate doar dacă ne unim cu toți și refuzăm toate comenzile lor nocive. Ti-am zis dacă vrei mai multe informații caută pe internet Piramida Puteri

| bogdancatalin357 a răspuns:

Intr-o oarecare masura cred ca da. nu stiu daca e benefica sau nu, nu am informatiile necesare sa iti dau acest raspuns insa tind sa cred ca nu... nu ar strica sa fie aprofundat acest subiect. de departe cea mai interesanta intrebare de pe acest site happy