| Anonimuserr a întrebat:

Credeti in reflexoterapie? E benefica pentru sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred in reflexoterapie pentru ca actioneaza asemanator cu acupunctura, numai ca in loc de ace foloseste apasarea unor puncte reflexogene specifice de apasare care stimuleaza zone specifice din organism. Poate fi aplicata la toate categoriile de varsta, avand avantajul ca se poate verifica starea de sanatate a unui individ intr-un timp foarte scurt. Reflexoterapia este foarte utila in tratarea anumitor afectiuni, reumatism, migrene, insomnii, oboseala cronica, stres, sciatica etc.

| Parmalat a răspuns:

Pai nu e vorba daca credem sau nu, reflexoterapia are niste efecte pozitive. Ca nu trateaza boli grele aia e alta problema, dar in anumite afectiuni reflexoterapia ajuta.

| Jeny1 a răspuns:

Eu am simțit efectul pozitiv pe pielea mea( sau mai bine spus pe tălpile mele). Dincolo de glumă, pe mine m-a ajutat!

| Angel0 a răspuns:

Este benefica.

| Anonimuserr explică:

Da multa lume spunea dupa ce au iesit din centrele de tratament ca s-a schimbat viata lor ca sunt sanatosi dupa acele sedinte de reflexoterapie.