| Acasel a întrebat:

Crin Antonescu Este acum Presedinte intermediar?:o? Basescu e Out De Tot? Lamuriti-ma:o

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu vreau, de ce nu te lamuresti singur, sau capul il ai sa nu-ti ploua in gat?

| Kremlin a răspuns (pentru Hombre):

Îţi dai seama ce efort trebuie pentru un search pe google.

| Hombre a răspuns (pentru Kremlin):

Sau sa se uite la un canal oarecare la stiri.

| Kremlin a răspuns (pentru Hombre):

Vrei să facă hernie săracu?

| Intruder19 a răspuns:

S-a inceput procedura de suspendare a presedintelui, vineri o sa se voteze iar ultimul cuvant o sa fie al poporului prin referendum (pe 29 iulie din cate am inteles)

| GoguSteriade a răspuns:

Vineri se voteaza.

| Dandanache a răspuns:

Sunt aproape convins ca lucrurile nu vor ramane asa. Curtea constitutionala urmeaza sa judece demiterea lui Blaga, pasul anterior instituirii lui antonescu, si sunt sanse reale sa o declare ca fiind abuziva. In al doilea rand, UE e tot mai deranjata de ce se intampla, si probabil va interveni, la fel cum a facut in problema cenzurii din Ungaria din urma cu ceva timp. Lipsa de reactia PDL din ultimul timp ma face sa cred ca si ei au inteles asta si acum doar asteapta ca lucrurile sa se consume de la sine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

V-a deveni pres.interimar numai daca se voteaza suspendarea lui Basescu. Daca si referendumul poporului va fi in defavoarea lui, atunci Base va fi demis, iar Antonescu va ramane interimar pana la alegerile din noiembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. daca Basescu este suspendat Antonescu va fi interimar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdată Băsescu e suspendat, iar Antonescu ii ține locul in calitate de președinte interimar.
Decizia finală rămâne la latitudinea cetățenilor, care iși vor exprima opinia in această privință in cadrul referendumului ce va avea loc pe data de 29 iulie.