| Florentina63751 a întrebat:

Pe cine ati vota presedinte si de ce?
1. tot Basescu
2. Crin Antonescu
3. Dan Diaconescu
4. Altul(care?)

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Mestere,nu vreau sa fiu cobitor paranoic, insa stii ce procentaj a avut, la primele alegeri legislative cu Hitler scos din puscarie si fixat in ambitia sa de a conduce Germania, NSDAP-ul?

2.6%

Dupa,in alegerile din septembrie 30' a scos vreo 18%,de se duceau Goebbels si Goring imbracati in uniformele garzilor sale la munca,sa bage frica in Reichstag.

Clica olteanului,PP-DD,nu e partid extremist,ca NSDAP-ul,insa partidele populiste, radicale, anti-tot in afara de ei, prind foarte bine in vremuri foarte grele. Disperare a clasei alegatoare, probabil.Luand in considerare ca romanii,mai ales in mediul rural,habar nu au cu ce se manca politica si luand in considerare ca romanii sunt destul de prosti, ca pensionarii ies masiv la vot si ca foarte multi romani voteaza numele, nu ideologia sau vreun program elaborat, adaugand si carisma bombastica ce-o exercita caracaleanul indeosebi asupra celor cu IQ de sub 80, cred ca se poate garanta ca, daca nu candideaza in eventualitatea unei suspendari a lui Basescu, la sfarsitul anului, in 2014 lupta intre el si un al doilea candidat va fi demonica.Probabil castig de cauza va avea DD. Daca sasiul pleaca pe 29, iar DD candideaza, va fi cam asa treaba, tinand cont de ura ce romanii o poarta PDL si de propaganda anti-Crin ce se va exercita prompt:

T1: Crin 41-42% DD 23-24% MRU 12-13% CVM 5-6%
T2: Crin 56-57% DD 43-44%

Subliniez inca odata,nu-s paranoic.Da' Romania si in special Moldavia noastra de bastina colcaie de oameni cu venituri mici(mai ales BT,VS, VN si partial SV), ca sa n-o zicem pe sleau, ca mananca pita unsa si-atat, care sunt foarte usor de prostit.De aici isi va trage grosul Diaconescu la eventuale alegeri prezidentiale si partidul sau parazitar la parlamentare, unde va scoate, aproape sigur, peste 15%.

27 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pe acesta : anonymusgerula.wordpress.com/2012/05/26/crin-antonescu-beat-manga-pisat-pe-el-si-descheiat-la-slit/

| Danielbc a răspuns (pentru Arthur):

Ce citesti arata cine esti

eu il aleg pe crin atonescu, de ce? pentru ca nu cred in ce scriu blogari care il miros la fund pe Basescu.Parinti si bunici nostri au suferit datorita taierilor basiste, atatia oameni merg zeci de km pana la cel mai apropiat spital pentru ca base si ai lui au inchis spitalele pentru ca udrea sa faca piscine si telegondole.din respect pentru ei, eu nu imi vand votul! eu nu votez un om care a facut atata rau! din pacate in ziua de azi multi isi vand si parinti pentru,, 1 leu''sau daca nu isi vand parinti pentru,, 1 leu''sunt suficienti de inconsitenti incat sa nu se documenteze ce se intampla in ziua de azi pentru a vota inteligent

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

4. Altul/Alții
Dintre ăștia: Călin Popescu Tăriceanu, Sorin Oprescu, Corneliu Vadim Tudor.
Din fericire Dan Diaconescu nu are nicio șansă la președinție, altfel, trebuia să mă mut din România și nu prea îmi convenea în momentul de față.

| Dumnezău a răspuns (pentru kongeriket):

Mestere,nu vreau sa fiu cobitor paranoic, insa stii ce procentaj a avut, la primele alegeri legislative cu Hitler scos din puscarie si fixat in ambitia sa de a conduce Germania, NSDAP-ul?

2.6%

Dupa,in alegerile din septembrie 30' a scos vreo 18%,de se duceau Goebbels si Goring imbracati in uniformele garzilor sale la munca,sa bage frica in Reichstag.

Clica olteanului,PP-DD,nu e partid extremist,ca NSDAP-ul,insa partidele populiste, radicale, anti-tot in afara de ei, prind foarte bine in vremuri foarte grele. Disperare a clasei alegatoare, probabil.Luand in considerare ca romanii,mai ales in mediul rural,habar nu au cu ce se manca politica si luand in considerare ca romanii sunt destul de prosti, ca pensionarii ies masiv la vot si ca foarte multi romani voteaza numele, nu ideologia sau vreun program elaborat, adaugand si carisma bombastica ce-o exercita caracaleanul indeosebi asupra celor cu IQ de sub 80, cred ca se poate garanta ca, daca nu candideaza in eventualitatea unei suspendari a lui Basescu, la sfarsitul anului, in 2014 lupta intre el si un al doilea candidat va fi demonica.Probabil castig de cauza va avea DD. Daca sasiul pleaca pe 29, iar DD candideaza, va fi cam asa treaba, tinand cont de ura ce romanii o poarta PDL si de propaganda anti-Crin ce se va exercita prompt:

T1: Crin 41-42% DD 23-24% MRU 12-13% CVM 5-6%
T2: Crin 56-57% DD 43-44%

Subliniez inca odata,nu-s paranoic.Da' Romania si in special Moldavia noastra de bastina colcaie de oameni cu venituri mici(mai ales BT,VS, VN si partial SV), ca sa n-o zicem pe sleau, ca mananca pita unsa si-atat, care sunt foarte usor de prostit.De aici isi va trage grosul Diaconescu la eventuale alegeri prezidentiale si partidul sau parazitar la parlamentare, unde va scoate, aproape sigur, peste 15%.

| clauss a răspuns:

Daca ma uit la clasa politica actuala, singurul competent care m i se pare e oprescu, in rest niste plagiati, incompetenti, hoti, mincinosi etc, deci nu am incredere nici in basescu, in antonescu nici de atat, de restul nu mai vorbim

| Innovation a răspuns:

1.Basescu nu a stiut sa faca nimic pentru Romania asa ca NU
2.Crin Antonescu iar nu am o parere prea buna despre el deci NU
3.Dan Diaconescu este un zgarcit si nu l-as vota deci NU
Toti sunt la fel mai rar de gaseste unul care sa faca ceva ca lumea pentru Romania.Asta e parerea mea fiecare cu a lui.

| Dandanache a răspuns:

Mihai Razvan Ungureanu

| Dany3103 a răspuns (pentru Dandanache):

Daca nu Basescu, Ungureanu mi se pare si mie cel mai competentwinking

| GroparuVesel a răspuns:

4.Pe mine fiindca tin cu mine.

| Andruşcă a răspuns:

Lipseste varianta 5:

5. Nu ma duc la vot.

| Lightning1997 a răspuns:

Basescu in niciun caz, o tara intreaga il vroia suspendat.Probabil pe Crin Antonescu, desi ei asta si-au propus:sa-l dea jos pe Basescu, Ponta premier si Crin Antonescu presedinte.

| GabiiHaș a răspuns:

4-eu big grin
1-NEVER-never-never-never...

| AxelBv a răspuns:

ION Antonescu.

Răspuns utilizator avertizat
| gratian a răspuns:

3.DD

| Dany3103 a răspuns:

Eu cu Basescu, Antonescu cu Pnl-u lui care sa aliat cu psd-u lu' Ponta, ne fac tara de rahat acum ca tot vor ei sa-l demita pe Basescu si sa ajung ei, cei de la comisia europeana vroiau sa ne excluda din UE, si Dan Diaconescu? hai sa fim serios, o avea el ganduri bune dar nu cred ca le-ar putea pune si in aplicare ca presedinte

| MeeJenn a răspuns:

Sincer?! Crin Antonescu. Mi se pare una dintre cele mai destepte personalitati din scena politica de azi. Pe Basescu in nici un caz( in plus nu mai are dreptul la nici un mandat-decat daca nu demisioneaza inainte sa fie suspendat si demis) Diaconsecu- NEVER! are numai ideei tampite si pe alcineva...nu vad o alta varianta. Parerea mea.

| Florentina63751 explică (pentru MeeJenn):

Crin Antonescu probabil o sa-l puna premier pe Ponta, iar el in prezent este premierul lui Basescu. Eu asta nu inteleg, in rest Crin, ar fi ok.

| camryn a răspuns (pentru MeeJenn):

Si-atunci, daca e asa destept, de ce lipseste de la sedinte? Poate pentru ca, chiar e destept, din moment ce a ajuns in fruntea senatului, nu? Intrebam si eu...

| Nickname1890 a răspuns (pentru Florentina63751):

Ponta nu este premierul lu Basescu. Guvernul Boc a fost demis de catre parlament iar Ponta a fost votat de acestia ca prim-ministru. Deci nu este al lui Basescu. Iar el Ponta este cel care a adus in momentul acesta tara in stadiul in care este, ca sa nu mai zis si de rasul presei internationale. Antonescu este omul lui Ponta si invers. Deci probabil ca as vota cu MRU daca va candida.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Florentina63751):

Daca va iesi Antonescu presedinte vom ajunge intr-o sitiatie extrem de grava. Criza economica + instabilitate politica = dezastru

| Apache a răspuns (pentru Florentina63751):

Ponta nu este premierul lui Basescu...
Ponta face parte din usl, adica partidul care incearca acum sa il dea jos pe basescu.
E total opus a ceea ce ai spus tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru MeeJenn):

Crin Antonescu a fost un chiulangiu si un lenes inca din scoala generala.Nu inteleg cum de a reustit sa castige increderea a 25% din populatie...El nu este nimic, poate doar o alta marioneta a lui Felix Voiculescu.
DD nu castiga(si e ff bine asa)
Cel mai probabil PDL-ul va castiga:popularitatea lor a crescut mult, iar a USL scade zilnic.

| MeeJenn a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu parerea lui. Eu am spus-o pe a mea. Don't judge me big grin

| Florentina63751 explică:

Eu as vota pe Dan Diaconescu sau pe altul care ar candita pentru prima oara. De ce NU Basescu? cred ca majoritatea ar stii raspunsul. De ce NU Antonescu? pentru ca Ponta este premierul lui Basescu, si pentru mine asta spune multe.

| lover123 a răspuns:

Pai basescu nu antonescu nu stiu diaconescu sigur nu, mie imi placea sorin oprescu dar el nu candideazahappy

| nikilapa86 a răspuns:

Basescu, fiindca nu vreau javre in fruntea tarii