| AlexDorinel a întrebat:

Cu ce ar afecta România întrarea în UE a tarilor din Balcanii de vest adica Serbia, Muntenegru,Bosnia, Albania etc?

Vreau multe răspunsuri.

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu prea ar afecta cu nimic Romania, decat maxim comertul cu tarile alea s-ar face fara vama, daca primesti de acolo ceva, nu platesti TVA si vama.

| aumih16 a răspuns:

Noi oricum ca export stam destul de prost! de aia tot incercam sa importam in loc sa exportam! diverse lucruri ca sunt de calitate mai buna decat ce gasesti la noi! anul asta poftim la cirese de exemplu! pai alea de la tara arata ca naiba! mancate de pasari! etc! astea din import nu! si sunt si mai mari decat alea ale noastre mici si pricajite! asta este nu a mers cu ciresele!

| Alverto a răspuns (pentru aumih16):

Nu știu ce cireșe ai văzut tu. Dar te asigur că cirestele se fac in fiecare an și încă foarte bine. Depinde de unde ai vrut să cumperi. Eu numai din alea sălbatice am luat, direct din natura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu taxe mai mici la comertul cu tarile respective, si mai putine documente

| tudorvolcano a răspuns:

Mai nimic. Țări prea mici ca să aibă vreo relevanță.
Vei putea totuși să deschizi afaceri mai ușor acolo, dar totuși, aceste țări nu sunt sigure.