| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce partid tineti?
Eu sunt impartiala plitic da vreau sa vad cu ce partide tineti voi si de ce.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu un partid " nu se tine " ca nu este echipa de fotbal. Un om de rind care nu este patron si nu are afaceri ar trebui adere la cei ce-i pot reprezenta mai corect, adica la un partid social sau chiar muncitoresc, daca ar exista unul viabil. Oamenii de rind ( suna ciudat daca folosesc termenul de muncitori?) au nevoie de locuri de munca platite ( nu ca acum, un fel de sclavi pe plantatie ), program de 8 ore, au nevoie de locuinte, de gradinite si scoli, de asistenta medicala, de asistenta sociala, de preturi la un nivel proportional cu salariul, etc, etc. Curios este ca desi nivelul de trai al muncitorilor a scazut dramatic in ultimii ani, sint destui care nu realizeaza care sint interesele lor si sustin partide care nu le reprezinta interesele. Poate criza acesta, criza pe care eu o vad abia la inceput in Romania, le va deschide ochii.
Istoria se intoarce. Probabil ca accentuarea crizei, saracirea populatiei prin pierderea locurilor de munca, a cistigurilor, pentru multi chiar a caselor, va duce la o schimbare. Ori ne transforma in sclavi si ne denumesc asa, ca atare, ori apare un partid care sa tina cont si de muncitori. La " ce simt " eu ca se intimpla, cred ca nu lipseste mult pentru o schimbare radicala a regimului politic.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt apolitică. Jocuri și iar jocuri murdare ale căror efect îl suportăm noi.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Partidul Comunist Român!

Stefan
| Stefan a răspuns:

PNTCD -sper sa revina.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Partidul National Liberal

| selef a răspuns:

Eu cu p.c.r.-ul.

| costymaximus a răspuns:

Nu țin cu nici un partid și nu cred că am nevoie să țin cu vreunul pentru că nu mă ajută cu nimic dacă țin cu vreunul.

| stelianr a răspuns:

Cu niciun partid. Tin cu Printul Radu. Romania Altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plitic sint si eu fara apartenenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partidul PD-L

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sustin PD-L.
numai sustinut in timp isi poate decanta ideile democratice, solidifica efortul pentru interesele tale, ale mele, ale noastre
trebuie sa cerem cu voce tare ce dorim sa ramana si ce dorim sa se schimbe
este de apreciat tentativa atacului coruptiei, dar nu trebuie sa se opreasca aici, este ok lansarea reformei economice, dar trebuie sa o acceptam si noi...

| cristiano_6675 a răspuns:

Partidul liberal democrat.