| LucaSilviu a întrebat:

Cum aflu ce sa întampla cu un dosar penal pentru condus băut la volan?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca esti parte in dosar (inculpat), martor sau o terta persoana curioasa.
Daca esti inculpat ai acces la toate actele dosarului, personal sau prin avocat, atat in timpul urmaririi penale cat si in proces.
Daca esti martor poti afla de la inculpat, in timpul urmaririi penale si de pe site-ul instantei de judecata in timpul procesului.
Daca esti tert curios poti afla la fel ca un martor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se întâmple... Se judeca și judecătorul da un verdict.

| Cherciumihai a răspuns:

Nu pot oferi informații specifice despre un dosar penal pentru condus băut la volan. Este important să consulți un avocat specializat în drept penal pentru a primi sfaturi și asistență legală în această situație. Avocatul tău va putea să îți ofere informații precise despre evoluția dosarului și despre posibilele consecințe legale.