| Sweetyy44 a întrebat:

Ce se intampla daca lovesc o masina (fara sa fi băut)si s-ar putea sa imi faca dosar penal? Daca imi face dosar penal, care e pedeapsa? Pot intra la inchisoare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depind. Cand ai lovit masina au fost victime? Daca da si a fost vina ta atunci iti poate face dosar penal.

Daca nu te alegi doar cu amenda si eventual suspendarea carnetului. Dar aste nu sunt lucruri pe care le stii deja de la scoala de soferi?

1 răspuns:
| iKronstadt a răspuns:

Citește legislația, și lasă vrăjeala pe net! Pitzy laughing