| 3NGL3ZUL a întrebat:

Cum ar fi daca Romania ar arata asa http://www.libertatea.ro/......99346.html Cel mai detaliat raspuns primeste fundA

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Arată ciudat. Sunt obişnuit cu peştişorul. În primul rând, suprafaţa ţării ar fi mult mai mică, am pierde oraşe - adevărate valori culturale precum Sibiu, Sighişoara, Cluj Napoca, Alba Iulia etc, zone extraordinare: Cimitirul Vesel de la Săpânţa (Maramureş), Munţii Apuseni, un adevărat mozaic petrografic. E cam imposibil şi sunt convins că nu se va întâmpla aşa!

Psihoyounger

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Aoleu, nasol de tot. Nu de alta, dar o Transilvanie dezlipita de Romania ar avea capitala la Cluj. Asa ca voi ramaneti cu Basescu, dar Boc trece la noi...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Înseamnă că eu aş fi student în străinătate laughing.
Oricum, din harta aia lipseşte şi judeţul Suceava. De când judeţul Suceava e în Ardeal şi de când sunt tradiţii ungureşti în acest judeţ?
Eh... merg pe mâna lui Kronstadt şi spun şi eu: Au şi ei visătorii lor.
Păcat că în 4 august când i-am cucerit nu am şi rămas acolo. Acum nu mai aveam belele cu ei.
Salutare.

| lplostonyou a răspuns:

Da da, mai votati-l mult pe marinarul chior ca acolo vom ajunge in curandsad

| fly a răspuns:

Salut Dracula.noi am mai vb.eu sunt din Satu--Mare si deci as fi "prima"care ar "deveni"maghiara dpdv al cetateniei.Asa ceva sper sa nu se intample niciodata, eu sunt romanca si doar cand imi imaginez cum ar putea fi ma ia cu friguri; ii inteleg pe cei care au trait situatii similare, de ex razboiul civil din iugoslavia. oamenii care pur si simplu de la o zi la alta nu mai aveau identitate nationala.tre'sa fie teribil si. chiar daca sunt femeie.as fi capabila sa lupt imediat pentru a impiedica asata! Tot la fel gandesc milioanele de romani in Ardeal.ar fi cazul ca acest argument ungurii sa-l mai lase in pace. odata pentru totdeauna trebuiesa inteleaga ca Ardealul nu este al lor! In satu mare sunt multi maghiari, printre ei chiar si prieteni de ai mei.sunt oameni de omenie. dar oricum ar fi prefer ca in magazine sa fiu salutata in romaneste si nu in maghiara cum de multe ori se intampla. suntem oras de granita si e destul de norml sa se vb amandoua limbile. dar uneori parca ma "zgarie"pe timpan. voi nu credeti tot la fel? in Romania-lb romana!

| Dannyjj a răspuns:

Cand privesti aceea harta te gandesti repede ca lipseste ceva, ca nu e bine, nu arata bine ce este acolo.
Deci totul ar fi fost altfel.
Toate cele intamplate si produse acolo ar fi apartinut Ungariei.
La geografie am fi invatat mai putin despre Romania.
Ganditi-va cum ar fi indurat frigul vamesii care ar fi fost la granita in Carpati. laughing

| Samy_9877 a răspuns:

M-as vedea ungur!hee hee

| stiiix a răspuns:

Nu vreau sa-mi imaginez o asemenea schimbare. Tara noastra este unica dupa forma ei, si sa-i inlaturi o parte semnificativa ar fi ca si cum rupi un colt din sufletul tau.
Nu sunt patriota, dar poza ma oripileaza sincer. big grin

| LucianCV a răspuns:

Arata stupid!

| mar2012 a răspuns:

Ar avea o forma ciudata: parca sunt doua maini...laughing

| Brunetha_8643 a răspuns:

Buna!

Ar arata URAT!
Deoarece este mica si nu are nici o forma...si lipsesc multe atractii turistice:*

Funda?
Pa, pa:*

| Bubbulina_2682 a răspuns:

Aolorolling on the floor hai ardealuurolling on the floor trazneasca-i ca nici multe nu cred ca mai avem cu asa guvern, si daca iar n-a iesit bine rima, da-mi stupid din primalaughing.

| 3NGL3ZUL explică:

Eu nu l-am votat pe dictatorul capitalist basescu

| 3NGL3ZUL explică:

Vreau sa spun ca acest Szegedi Csanad este tot acelasi care l-a parat pe Gigi Becali nu vi se pare putin ciudat?