| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeți că o să arate România în câțiva ani dacă rromii continuă să se înmulțească în ritmul acesta? În orașul meu s-au dublat în ultimii ani, au apărut cartiere noi pline de ei, au ocupat aproape tot transportul în comun ș.a.m.d.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cativa ani o sa arate tot asa, cu exceptia unei schimbari mici a proportiei etnice. Pe termen mai lung o sa fie schimbata mai mult aceasta proportie.
De altfel nu acestia sunt de vina, de vina sunt celelalte etnii din Romania, in principal romanii, la care au scazut mult nasterile si apoi multi au emigrat, unii chiar definitiv.

| Donsavas a răspuns:

Din pacate,nu avem ce sa facem. Nici mie nu îmi place dar nu ii poti omorî sau exila, caci lasand etnia la o parte, s au nascut pe teritoriul Romaniei si automat primesc cetatenia romana.
Cea mai bună variantă este să facă pușcărie, pentru ca mare parte din țiganii pe care eu personal i am cunoscut, au făcut diverse ilegalități atât aici cat si in strainatate.

| Bizon95 a răspuns:

Deja am inceput sa importam vietnamezi si pakistanezi pentru constructii, curand si in alte domenii cum ar fi medicina (MAI ALES)... asa ca, in viitorul nu prea indepartat o sa fim aia mici si negrii big grin

| Henrypericolpublic a răspuns:

Pai in loc sa se numeasca România o sa se numeasca Rrominia.

| Anonim1321 a răspuns:

Suntem deja considerati tigani de tot vestul Europei! O sa fim si noi tigani ca si turcii sau indienii...