| cosmy1993 a întrebat:

Cum ti se par rromii din Romania?

6 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Sunt doua feluri de rromi. aceia care:
-poarta costume specifice
-fura
-vb in limba lor
-put
-traiesc in corturi
-au zeci de puradei
-nu ai cum sa te intelegi cu ei
-ti-e frica practic...

si rromi care:
-vb pe limba lor dar nu in public
-au casa si fam (chiar daca au copii multi au grija de ei si nu ii lasa in f****l gol la usa cortului
-au un serviciu (nu fura)
-nu e nici un lucru rau daca stai de vb cu ei (sau in autobuz de ex)
-stiu ce e aia civilizatie

| Ciprian a răspuns:

Cand aud cuvantul ``rrom`` unii parca innebunesc. Se gandesc numai la furturi, violuri, crime etc.
Daca iar cunoaste iar intelege. Nu toti sunt asa. Ca sa dau si un exemplu, Italia. Mai multi romani sunt plecati acolo. Daca unul din ei comite vreo crima, jaf etc. vina este atribuita tuturor romanilor de acolo, n-am dreptate?
Aparentele inseala.

| mada_9093 a răspuns:

Buna! rromii sunt si ei tot oameni unii sunt civilizati altii nu. eu sunt de parere ca nu trebuie sa ii judecam doar pentru ca sunt rromi. exista rromi care sunt mult mai educati mai curati si mai civilizati decat multi romani. in general oamenii daca vad unii rromi care fura injura etc. cred ca toti sunt asa dar gresesc fiecare om are o personalitate diferita asa ca nu poti sa zici ca un rrom e un om rau
sper ca te-am ajutat
pa, pa

| zOoZoLeee a răspuns:

Eo una nu am nici cea mai mica ptoblema cu eihappy, daca nu asculta in preajma mea manele si nu ii vad cum isi "falfaie" bani langa cotetzu' ala de Dacie 1310 straight face...saw orice alta masina happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare dar iti voi fi sincer niste infecti oridnari care fac doar aceste lucruri:
-sa fure
-sa injure
-sa asculte manele etc
A si inca ceva? Eu stiam ca doar in romanica asta sunt rromi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A si am uitat ceva sunt unii care chiar muncesc si sunt de treaba dar mentionez DOAR UNII!