| QAlessia a întrebat:

Cum e sa fi adult?

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

L-as completa pe AndreiC, spunand ca faci ce trebuie, nu neaparat ce vrei iar chestia cu " suporti consecintele" e bestiala. Asa e!

| Minnie a răspuns:

Destul de bine, sa zic asa. Am multe f multe responsabilitati si greutati dar imi place ceea ce muncesc, am banii mei si imi pot cumpara ceva fara sa cer nimanui (doar sotului :-D), pot pleca oriunde si oricand...In general fac cam ce vreau si cam ce pot in limita bunului simt si fara sa deranjez pe altii.

| AndreiC a răspuns:

Ca si orice etapa a vietii are avantaje si dezavantaje. Avantaj major: faci ce vrei. Dezavantaj major: suporti consecintele.

| AndreiC a răspuns:

Fulgerulalbastru mai demonstreaza inca ceva: multi adulti sunt foarte foarte frustrati... Domnule/doamna "fulger", ceea ce spuneam eu se voia ceva amuzant si in acelasi timp adevarat. Mai mult, nu sunt expert de nici un fel. Si discutand despre adulti "responsabili", nu cred ca un individ/a frustrat/a care scrie comentarii ce se vor acide si amuzante dar sunt doar de prost gust si rau intentionate, corespunde acestui profil. Mai mult denota un adult dezaxat...

| mAkE_2626 a răspuns:

Nu te mai comporti ca un copil,adult= Este un om mare, care are incredere in el, si puterea de a decide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Sa fi adult'' e incorect din punct de vedere gramatical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca o sa fie fain ca o sa dai tu reguli dar nu-i asa trebuie sa muncesti ca sa castigi banii astept funda!

| Jessica a răspuns:

Asteapta si o sa afliwinking

| WeeD a răspuns:

Desi nu sunt cred ca e naspa tongue.

| Wildie a răspuns:

Nu stiu cum e

Întrebări similare