| Anomim2025 a întrebat:

Cum este posibil sa avem politicieni care ar vinde si tara doar ca sa scapre de Justitie? Chiar nu au deloc inima? De exemplu Liviu Dragnea.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din pacate vedem ca este foarte posibil. De altfel nu sunt primii si, iarasi din nefericire pentru noi, cred ca nu o sa fie nici ultimii, dea Domnul sa ma insel.
Nu este vorba de inima ci de interesele personale. Am avut foarte putini care au pus interesul public inaintea celui personal.

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca aveau, probabil nu mai ajungeau unde au ajuns.
Tara au cam vandut-o, aproape, nu totata.
Sper ca nu te uiti la tv si apoi vi aici sa faci schimb de opinii.
Nu de alta, dar mass media isi atinge foarte bine scopu din cate vad eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa politicieni au fost mereu.