| emylian92 a întrebat:

Cum etichetez pe cineva pe Facebook, cu alt nume?
Salutare, m-ar interesa cum pot eticheta pe cineva cu alt nume.
De exemplu, numele persoanei respective pe facebook este Alin Popescu, si eu vreau sa-l etichetez cu un alt nume.
De exemplu o porecla, "Grasu "iar cand dau click pe ea sa ma trimita la profilul acestuia?

4 răspunsuri:
| Eddyy a răspuns:

Pai simplu scrii "grasu" si dai Enter

| emylian92 explică (pentru Eddyy):

La asta chiar nu m-am gandit.
Multumesc, esti de un real ajutor.
Eu vreau sa fie etichetat omule!

| DragosUng23 a răspuns:

Daca vrei sa apara in "actualizare stare" cam asa ceva te uiti dedesubt si apare "eticheteaza prieteni" si dai acolo si alegi. Daca vr sa etichetezi in comm scrii @A sau @... ce vr u si apare dedesubtul comm-ului va aparea numele care incepe cu A. Sper ca te-am ajutat!winking

| magirl55 a răspuns:

Poti sa scrii grasu cand dai tag, dar nu cred ca poti face ceva ca sa te duca direct la profilul lui.