| GeorgeLaurentiuMihai a întrebat:

Cum fac și eu foști șefi să îmi plătească integral intervenția chirurgicală de la buza în urma unui accident de muncă?
Precizez ca am foaia de internare de zi în care scrie ca a fost accident de muncă…treaba este ca în august anul trecut am avut accidentul, iar medicul chirurg mi-a spus sa revin la dânsul după 6-8 luni sa vedem cum s-a vindecat. Mi-a spus ca trebuie făcută intervenție chirurgicală plastică pe care nu o acoperă casa de asigurări și ma costă în jur de 2000€. Nu mai lucrez la firma la care eram, dar totuși aș vrea să îmi plătească intervenția ca din cauza lor a fost ca nu și-au asigurat toate cele pe unde am fost pus să fac curat. Mi-au dat doar o parte din bani spunându-mi cu nerușinare și nepăsare ca nu ei m-au pus să bag fata acolo unde m-am tăiat la buza

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu o fac de bunavoie poti sa-i dai in judecata si daca situatia este cum ai prezentat-o vei castiga.

| GeorgeLaurentiuMihai explică (pentru Ioandelasal):

Nu aveam de ce să scriu tâmpenii, chiar așa s-a întâmplat, azi chiar mi-am luat foaia de spitalizare de zi în care scrie negru pe alb ca a fost accident la locul de muncă