| Fmdmjsjd a întrebat:

Cum ma descurc cu tiganii?
Azi m-a luat unul pe strada sa ii dau bani ca altfel se enerveaza, de prost ce sunt i am dat, dar nu mai vreau sa se intample asta, ce fac? Sa ma bat nu stiu, ce le zic?
Vreau raspunsuri serioase

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varsta ai.
Daca esti major poti face tu plangere penala, daca esti minor spune parintilor si poti merge cu un parinte sa faci plangerea penala pentru talharie, bineinteles daca ai probe privind ce-ai spus.
In orice caz, chiar daca esti major, poti spune parintilor si sa luati impreuna o hotarare.

| darrio2007 a răspuns:

Daca i-ai dat o dată, iti va cere iar. Spune-le parintilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i mamei, tatalui sau bunicilor sa vina unul din ei sa te ia de la scoala, macar cateva zile, ca sa nu semai apropie tiganul ala de tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ori nu mai lua bani la tine, deloc, si nu ai ce sa-i dai.