| TKT77 a întrebat:

Cum nu se mai poate fuma în restaurant?

Vom avea banchetul într-un restaurant unde m-am interesat şi mi-au zis că se poate fuma. Altcineva mi-a zis că nu se poate fuma într-un restaurant, numai afară.
Care este adevărul? Din câte ştiu eu, în România nu este încă interzis fumatul înăuntru.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La petreceri organizate se poate fuma in restaurant.
Doar in timpul programului obisnuit restaurantul trebuie sa aiba locuri separate pentru fumatori si nefumatori.

| TKT77 explică (pentru Ioandelasal):

Cam târzie funda, am uitat de întrebare, dar mulțumesc de răspuns! big grin

3 răspunsuri:
| TKT77 explică:

Deci nu vor fi reclamatii daca fumez inauntru? Vor fi multi nefumatori big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru TKT77):

Daca iti permit profesorii se poate fuma si, de obicei, acestia permit la banchete de terminarea liceului. Stiu asta deoarece sotia mea a lucrat la un liceu si am fost la multe banchete.