| MihaelaSiEu a întrebat:

Cum pot sa cer politicos, in limba engleza, sa mi se acorde un intreviu? Un echivalent al romanescului; "Aveti cateva minute sa imi raspundeti la 2 intrebari? Imi puteti acorda un interviu/cateva minute?/...

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Poti sa folosesti o expresie gen : "I beg your pardon, can you spare a few minutes to answer my questions?"

3 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Vrei să obţii un interviu în limba engleză, dar nu ştii să formulezi o întrebare? straight face

| MihaelaSiEu explică (pentru Woodenpints91):

Nu stiu care este intrebarea tip, iar interviul nu este tocmai domeniul meu. Apropo la o intrebare nu se raspunde cu o alta intrebare... toata lumea trebuie sa invete la un moment dat, nu?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru MihaelaSiEu):

Eu încă nu-ţi vad logica.
Dacă vrei să ceri un interviu în limba engleză, automat acel interviu va fi dat în limba engleză. Şi cum te vei descurca la interviu, dacă tu nu ştii nici măcar cum să formulezi o întrebare?