| Meowww a întrebat:

Hey TPU!
Am un proiect la engleza, si oamenii trebuie sa imi raspunda la intrebari despre limbi straine. (eu o sa le scriu in engleza la proiect) si nu prea am pe cine intreba. Daca vreti, va rog mult sa imi raspundeti voi.

1.Ce limba straina vorbesti cel mai bine?
a) Engleza
b) Franceza
c) Italiana
d) Spaniola(aici puteti adauga si voi alte variante daca e nevoie)

2.Cat de des vorbiti cu un strain? (chiar si pe net)
a) Niciodata
b) De cateva ori pe an
c) De cateva ori pe luna
d) In fiecare zi

3. Pe o scara de la 1 la 5, cat de important credeti ca e sa stiti o limba straina?
1-deloc 5-foarte important

4. La ce va ajuta pe voi sa stiti limbi straine?
a) Vorbit cu straini
b) Viata de zi cu zi (filme, melodii, meniuri, etc.)
c) Doar la scoala
d) Nimic

5. Pentru tine e greu sa inveti o limba straina?
a) Da
b) Nu

6. In viitor te va ajuta sa stii o limba straina? (aici ganditi-va la ce meserie vreti sa aveti big grin)

Va rog sa raspundeti sincer.
Ca multumire dau o funda sau vot daca pot.

Răspuns Câştigător
| AndreeaDedeBebe a răspuns:

1-a
2-c
3- 5
4- viata de zi cu zi[ cu atat mai mult daca locuiesti in Anglia, America, mai stiu eu unde ]
5-b
6-sigur ca ma va ajuta, cum in Romania nu prea ai ce face, la un moment dat te vei gandi sa mergi in strainatate, asa ca iti va fi de mare folos

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Hmm chestionare rolling on the floor asta am facut si eu pentru licenta numai ca am fost in strada.

1)a 2)d 3)5 4)a 5)a 6) Da pentru ca lucrez in turism.

La unele intrebari ai pute-a sa mai adaugi elemente gen f) alt motiv...

acum depinde la ce rezultat vrei sa ajungi. Eu a trebuit sa fac chestionare calitative(care sunt cel mai greu de interpretat laughing )

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
1. c
2. c
3. 5
4.b
5.b
6.Desigur. Ador limbile străine și sincer cred ca te ajuta enorm sa îți găsești un serviciu bun în alta tara.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

1.a
2.b
3.5
4.a
5.b
6.Medicina in alte statehappy

| Meowww explică:

Va multumesc!

| Meowww explică:

V-am dat la toti vot folositor, cum am promis si bonus funda pentru primul raspuns happy

| Roxy5199 a răspuns:

1)a
2)b
3)5
4) a, b
5)b
6) da, translator, vanzator(vin strainii si cer in alte limbi)