| eusieusieu a întrebat:

Cum pot schimba buletinul dupa casatorie in conditiile in care nu sunt din bucuresti iar sotul meu nu poate face dovada proprietatii deoarece locuieste in locuinta de stat? mentionez ca exista o intreaga procedura care dureaza vreo 3 luni pana sunt introdusa in contractul primariei, cu dovada de acolo urmand sa merg la evidenta persoanelor, in localitatea unde am emis actualul buletin nu pot ajunge din diferite motive.solicit raspuns la aceasta intrebare deoarece trec cele 15 zile si expira CI iar eu am nevoie urgenta de buletin.multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta in ce fel de locuinta sta sotul dvs, important este daca sta legal ori nu. Daca sta legal poate da o declaratie de primire in spatiu si nu este nevoie de introducerea in contract.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul locuieste in locuinta de stat fara acte? Greu de crezut. Sta abuziv sau este tolerat?
De ce trebuie sa va faceti buletin de Bucuresti daca nu aveti domiciliu stabil aici?
Daca aveti domiciliu stabil in alta localitate, va faceti buletinele acolo.
Daca este asa urgent va duceti in localitatea de domiciliu.