| eusuntcipi a întrebat:

Salut. Daca imi expira buletinul si il schimb, am nevoie de documentul cu care se face dovada adresei de domiciliu? Eu nu mai locuiesc la adresa care este pe buletin, stau in chirie. Fac 18 si imi expira buletinul si ma intrebam daca e nevoie sau nu. Eu cu mama stam in chirie si nu pot sa-i cer proprietarului sa-mi faca un astfel de document deoarece cu siguranta n-ar fi de acord.
Dau funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu poti sa ceri proprietarului? Fara un act de casa si acordul cuiva ca te ia in spatiu, nu-ti poti face buletinul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum trebuie adresa de domiciliu, mergi cu proprietarul, de obicei trebuiesc actele casei la înnoirea buletinului.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am fost cu mama si a semnat ca locuiesc la adresa ei, nu a fost nevoie de actele casei. Poate nu cere peste tot, eu am fost intr-un oras mic

| cosmogirl a răspuns:

Chiar n-ai nicio ruda care sa te poata lua in spatiu?

| eusuntcipi explică (pentru cosmogirl):

Rude am insa nu in oras