| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi schimb buletinul deoarece peste putin timp expira este necesar sa fie si mama sau este suficient sa merg eu cu actele necesare si cu contractul locuintei

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Titularul contractului trebuie să fie prezent, chiar daca tu stai deja acolo.
Mari succese!

daniela
| daniela a răspuns:

Proprietarul unde ai domiciliul trebuie sa dea o declaratie ca este de acord sa-ti faci buletinul la adresa respectiva, deci trebuie sa mearga cu tine.

| FearNoEvil a răspuns:

Eu cand l-am schimbat n-a fost nevoie. Cel mai sigur e sa intrebi acolo.

| raluca_2686 a răspuns:

Daca casa e pe numele ei trebuie sa fie si ea ca sa semneze ca te ia in spatiu...eu m-am dus singura si m-au trimis acasa, desi tatal meu imi semnase actul respectiv.