| gipi a întrebat:

Cum pot sparge un testament si cine il poate sparge cel care la facut a decedat popate fi spart? plzzz

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un testament poate fi anulat de cel care l-a facut, pe timpul vietii, iar dupa deces de catre mostenitorii ori de catre creditorii defunctului, daca au fost fraudati prin acel testament, pe calea unei actiuni in justitie si pentru motive intemeiate. Numai bine!

| bia0000 a răspuns:

Doar un bun avocat te poate ajuta si trebuie sa ai motive intemeiate si dovezi(revocarile se fac daca decedatul a suferit de o boala psihica cum ar fi dementa si daca nu un bun avocat face in asa fel incat ca decedatul sa fi fost, dac intelegi ce vreau sa zic)