| lolicica1111 a întrebat:

Salutare,
Am si eu o mica intrebare la care nu am gasit raspunsul pe net, sau poate nu am cautat indeajuns de mult incat sa il gasesc. Am un telefon si am asigurare la el. L-am spart o singura data si l-am facut cu asigurarea (schimbat display + rama metalica). Daca il voi sparge din nou din greseala, este posibil sa il refac cu asigurarea din nou?

Răspuns Câştigător
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sal, uita-te bine in contract, nu stiu sigur dar mi se pare ca in functie de asigurator poti plati si tu o mica parte din dauna.
Raspunsul bun nu il gasesti pe net ci in contract.

| lolicica1111 explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

M-am uitat in contract dar acolo este mentionat o suma de bani pe care trebuie sa o platesc cand imi schimba ei telefonul, gen cand nu se mai poate repara. In rest nu spune nimic. Tura trecuta cand am avut display-ul spart nu mi-au cerut niciun ban

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru lolicica1111):

Atunci inseamna ca nu iti cer bani decat la dauna totala asa ca di-te sa til repare

4 răspunsuri:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, Depinde de termentul asigurarii, normal, ei sunt obligați sa ti-l repare de fiecare data cand se defectează sau il defectezi tu

| CarBitBTC a răspuns:

Află cine este Satan, Diavolul.

https://www.seruah.com/cine-este-satan.html