| anonim_4396 a întrebat:

Cum preferati sa faceti platile, cash sau prin card?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
24 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin intermediul cardului.
Pa, pa.

mariana
| mariana a răspuns:

Dragilor, ambele modalitati sunt bune, bani sa ai.
Cei ce cred ca platind on-line, nu au comision, se inseala pentru ca, platesc comision mai mare decat chiar cel perceput de banci la administrarea contului tau, pentru fiecare plata on-line in parte. Desigur ca, este mai comod si vorba vine, nu stai la cozi si nu vezi mutrele pe care le fac salariatii institutiilor respective, ori daca sunt in greva, faci drumul gratuit si nici nu poti face plata respectiva ci, doar o plimbare care face bine la sanatate.
Cardul poate fi folosit doar in unitatile ce sunt dotata cu asemenea mijloace tehnice, ori prin cartiere, mai ales la noi, nu sunt toate magazinele dotate asa ca, de regula, platesc cash.

| JeSa a răspuns:

Prin card, dar tu?

Răspuns utilizator avertizat
| User a răspuns:

Caş.

| gabriela a răspuns:

Card... categoric!

| karellen a răspuns:

Prin card pentru tranzactii online, cash in rest (e mai rapid)

| Brotacelu a răspuns:

Cash

| Barajag a răspuns:

Vrei sa vezi cine are card? Ei bine eu sunt mai saraca, platesc cu casulhee hee

| cretzufinish a răspuns:

La cumparaturi de obicei cash (e mai sigur) insa facturile la robotel (e mai rapid), deci de pe card sau direct cash. happy

| Zambet a răspuns:

Cash ca nici n-am card thinking

| AndutzaAndu a răspuns:

Cash.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu prin card, dar cash e mai bine pentru ca, cardul nu stie sa-l foloseasca toata lumea.

| 16.laura.16 a răspuns:

Cashtongue Ce-i in mana nu-i minciunahappy

| muresanul a răspuns:

Eu platesc si cu una si cu alta, depinde de unde vin bani!

| Georgianna3723 a răspuns:

Cand merg la un supermarket, la mall sau intr-un restaurant prefer sa platesc cash. Cand vine vorba de plata facturilor, apelez imediat la plata cu cardul. De ce? Pentru ca m-am saturat de mutra acra, prefacuta sau plictisita a casierelor.

| Barbie_9607 a răspuns:

Card:X

| dony a răspuns:

Cash de cele mai multe ori!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cash, detest sa le fac prin cardhee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu prefer cardul pentru ca este mai simplu. Nu stau sa numar nici cit platesc si nici restul, ma uit doar pe chitanta. In plus, nu trebuie sa umblu cu un purcoi de bani la minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipule, esti belea laughing ti-am dat fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zambet, o sa ai... nu scapi asa usorhee hee

| tzugui_3815 a răspuns:

Cash.clar.cardurile sunt o mare prosteala facuta pentru controlul societatii si sursa de bani marile corporatii, banci si state.pana in 2050 sunt sigur ca in europa occidentala si state va disparea cashul si va fi implementat un sistem electronic de plata pentru control suprem