| VirusS97 a întrebat:

Cum se poate obtine autorizatie de functionare rulota fast-food in Romania? Ce este necesar pentru aceasta autorizatie si cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa infiintezi o firma sub una dintre formele juridice prevazute de L.31/1991 sau OUG 44/2008, cred ca este buna persoana fizica autorizata (PFA), in baza OUG 44/2008, cu obiectul de activitate pe care-l vrei. Du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau si afli tot ce este necesar, oricum acesta este primul pas pe care trebuie sa-l faci. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Elena888 a răspuns:

Am gasit pe acest site http://www.icdv.ro o lista completa cu tot ce trebuie sa faci ca sa obtii toate autorizatiile. Poate te ajuta.