| Blu3Li0n a întrebat:

Cum sunt priviti romanii in strainatate? Cat mai multe informatii, va roog.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cred ca sunt mai multe tipuri de oamenii,uni generalizeaza toti romanii sunt la fel, uni merg pe fiecare caz in parte, uni aprecieaza fetele de la noi, uni le place sa vina aici, cred ca e relativ

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Strainatatea e mare. Acolo unde nu au ajunsi tiganii suntem priviti bine, insa in Europa de vest suntem considerati ultimii ciorditori ai continentului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e o tara in care nu a vazut multi romani si tigani, poate o parere de bine, dar o tara care i-a vazut mult pe amandoi, or sa fie pareri mixte.

| MidnightR a răspuns:

Difera de la persoana la persoana. Daca e catusi de putin dotata intelectual si nu se grabeste sa catalogheze o natiune intreaga dupa 10-20 oameni, atunci cred
te vei descurca.

| DanielCD a răspuns:

Sunt priviti si bine si rau, depinde de privitor!

| thiewanderer a răspuns:

De foarte multe ori suntem confundaţi cu rromii, dar am întalnit si cazuri în care suntem apreciati, depinde de tara.