| bopBop23 a întrebat:

Cursurile de somaj sunt obligatorii si pentru absolventii de liceu? sau doar pentru absolventii de facultate?

Pentru absolventii de liceu din anii trecuti, voi ati fost nevoiti sa va prezentati la cursuri ajofm pentru indemnizatie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cursurile sunt obligatorii si pentru absolventii de liceu, daca AJOFM le solicita prezenta la aceste cursuri.

2 răspunsuri:
| Directioner99 a răspuns:

Cursurile sunt obligatorii pentru a-ti da indemnizatia de somaj, era 250 lei pe vremea cand am terminat eu liceul