| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai fi in postura unui reporter si ai lua interviu unei persoane care s-a batut cu cineva ce intrebari i-ai pune (legate de ce s-a intamplat)?

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ai incasat-o bine? pe cand revansa?

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca vrei sa te faci reporter, trebuie sa inveti regula de baza: orice stire trebuie sa raspunda la cateva intrebari; ce, cum, cand, cine, unde si de ce?

| dispe a răspuns:

Moral ar fi sa asculti ambele opinii. Motivul ar trebui sa te lamureasca pe ce cale sa incerci sa mergi cu intrebarile. De regula adevarul este undeva la mijloc. Multa intelepciune sa ai!

| ioanaa a răspuns:

Care a fost motivul pentru care s-a ajuns la asa ceva. Daca el crede ca violenta l-a ajutat la ceva. De ce nu a incercat sa rezolve pe cale amiabila. Daca acum a ajuns la un acord cu persoana respectiva. Si daca in viitor va mai apela la asa ceva, sau va sti sa se descurce si altfel decat cu pumnii.

| JustMeFlory a răspuns:

L'as intreba de la ce a pornit totul. Daca au mai fost probleme in trecut cu accea persoana. daca se vor impaca.acum depinde si de ce anume raspunde respectivulhappy