| mgtow a întrebat:

Daca ai locuinta in romania si nu platesti datoriile la timp cele de curent apa gunoi... se aduna si locuinta se pune la licitatie? E ceva sperietor nu imi place cum suna. Daca e adevarat atunci persoanele care se sinucid din cauza datoriilor e pentru ca raman fara locuinta? Sau de frica sa nu ajunga la tribunal?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti datoriile comune un timp mai indelungat Asociatia de proprietari are dreptul sa te actioneze in judecata si sa execute silit hotararea judecatoreasca prin toate modalitatile de executare silita prevazute de Codul de procedura civila, inclusiv executare imobiliara, respectiv asupra locuintei. Nu stiu de ce se sinucid acele persoane de care pomenesti, niciodata nu i-am inteles pe sinucigasi, poate doar putin pe cei bolnavi grav si incurabil. S-auzim si de bine!