| anonim_4396 a întrebat:

Hello, presupun ca cam majoritatea dintre noi n-eam gandit la cum o sa ajunga romania. Din cate am auzit vor sa mareasca taxa care trebuie sa o platesti dupa cartea de munca(de la 16% la 35% si dupa o perioada pana la 45% ca sa ne putem scoate din datoriile pe care le are statu), despre marirea tva-ului sau cu pensionarea ce sa mai vorbim(nu mai avem mult si pune taxe si pe aer ca deja nu mai au pe ce pune taxe)...Cum o sa te poti descurca in viitor? Cum va imaginati voi traiul in romania peste cativa ani? Credeti ca guvernul are vreo vina?

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu stiu pentru ca nu am de gand sa prind prea multe radacini aici.Ma gandesc pe de o parte la viitorul meu si mai ales al viitorilor mei copii. Vreau altceva pentru ei.Alta lumea, alti oameni, alta mentalitati
Off-topic:Cunosc trei figo-isti.Esti cumva din Gorjthinking

| ATHOS a răspuns:

Un singur raspuns am sa-ti dau : incompetenta guvernului actual este singura cauza pentru situatia in care se afla Romania.
Cum va fi Romania anilor ce vin? Depinde de noi toti. De ce vom face in 2012.
Fie ca de aceasta data sa fim un popor intelept!