| Fabiano21 a întrebat:

Dacă am 17 ani si vreau sa plec in alt oras(cu declarație cu motiv, totul ok) cu autobuzul am voie? Fiecare autobuz autobuz e oprit de poliție?

2 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Buna! Daca ai declaratia corecta si motivul pertinent nu are de ce sa fie nicio problema. Nu se opresc toate autobuzele, insa din cand in cand se mai opreste si un autobuz.

| Yuoia a răspuns:

Nu stiu cate autobuze sunt oprite. Depinde. Dar daca motivul este justificat, poti merge linistit.