| Alexandra_Raluca_2001 a întrebat:

Buna, am o intrebare. Am 17 ani si vorbesc cu un baiat de 19 ani. Intrebarea mea este; daca plec la el de buna voie ce se poate intampla? Daca mergem si dam o declaratie la politie ca am plecat de buna voie nu are ce sa se intample?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat esti minora cine crezi ca iti ia in consideratie declaratiile?

| Freya1 a răspuns:

Iti este chiar asa greu sa mai astepti un an daca tot vrei sa te duci.
Esti copil si se vede dupa gandirea ta.Crezi ca la iubi e lapte si miere? Daca nu iti merge relatia mai faci si un copil si te lasa? Unde te duci si ce faci la 17 18 ani?
Cum e cum nu e acasa e stabil deocamdata asa ca daca tot vrei sa faci ceva in viata mai bine l-ai trimite la munca si ai merge si tu imediat ce poti si ati face bani, v-ati intalni treptat si apoi vedeti ce e de facut, dar sa ai o siguranta si stabilitate nu asa de capul tau si de marea iubire.
Sti cate fete de varsta ta si-au dat seama dupa o vreme ca de fapt s-au grabit dar era tarziu? Cate au inceput sa umble cu x si y si sa se distreze pentru ca simteau dorinta de experimentare, si ajungeau judecate pentru ca aveau barbat si copil acasa?

| ChocoHeart a răspuns:

Nu e asa usor sa pleci de buna voie laughing
cred ca trebuie ceva semnaturi si declaratii de la reprezentantul legal de la tine, avand in vedere ca esti minora.