| paul2006 a întrebat:

Dacă am 23 de absențe în totalul acestui an școlar(nu pe modul),mi se poate scădea nota la purtare?
Deși am întrebat pe domnii profesori cum stau cu media la purtare, și dânșii mi-au zis că nu am nicio problemă cu media la purtare.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media la purtare se scade cu 1 punct dar numai daca cel putin 20 de absente sunt nemotivate.

| paul2006 explică (pentru Ioandelasal):

Eu știu că dacă am 20 de absențe mi se scade cu un punct însă eu am 23 de absențe pe totalul acestui an școlar.

| paul2006 explică (pentru paul2006):

23*
Eu până acum trebuia să am mustrare scrisă și nu am primit, deși ceilalți care au mai puține absențe decât mine ei au primit iar eu nu, deși am 20 și ceva de absențe pe modulul 2...

| Ioandelasal a răspuns (pentru paul2006):

Nu este vorba de totalul absentelor ci numaio de absentele nemotivate. Probabil ca ai avut mai putin de 20 absente nemotivate, de aceea nu se va scadea media anuala la purtare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Profesorii tai au dreptate, deci nu-ti fa griji.

| paul2006 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc pentru răspuns!