| masadecalcat a întrebat:

Daca am cinci la purtare din clasa V, pot sa mai dau pentru armata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca media generala la purtare din anii de liceu este cel putin 9, nu conteaza o medie la purtare dintr-un an de gimnaziu.

| dullcat a răspuns:

Poate ca intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui este daca in liceu vei reusi sa ai o nota decenta la purtare? Eu nu cred ca ai ajuns la nota 5 facand ceva trivial.Ai grija in ce anturaje intri si incearca sa respecti regulamentul, sa fii cu capul pe umeri, pentru binele tau.Bafta.