| HDmOb99 a întrebat:

Dacă am dat o declarație la politie și se ajunge la judecata mai trebuie sa scriu încă odată alta declarație?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se ajunge la judecata declaratia o vei da oral si o va scrie grefiera de sedinta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După cea de la poliție te cheamă la procuratură înainte de judecată. Acolo mai povestești o dată și dai din nou cu subsemnatul.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| Yuoia a răspuns:

Greu cu scrisul, nu-i asa?

| dinaprilie a răspuns:

Pe parcursul anchetei vei fi intrebat daca doresti sa iti menti declaratia, sa o modifici sau sa dai alta noua.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru dinaprilie):

Pe timpul anchetei judecatoresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, declaratia o duce politia la judecatorie