| Duhovnicul a întrebat:

Daca am o amenda dar platita, pentru consum de bauturi alcoolice in locuri publice, imi apare la cazierul judiciar sau nu?

Răspuns Câştigător
| Solon a răspuns:

Amenzile nu apar in cazier. Doar condamnarile penale apar. Stai liniştit!winking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazierul judiciar sunt trecute doar amenzile penale, cele pentru contraventii (cum este si cea pe care ai primit-o) nu se trec in cazierul judiciar.

| petre059 a răspuns:

Numai amenzile penale(date de judecator apar) am patit-o cand a trebuit sa scot cazierul pentru atestat de taxi. Aparea numai numarul amenzii si data in care s-a dat decizia.

Răspuns utilizator avertizat