| Gigeldog a întrebat:

Daca am sunat din greseala un numar gresit cu o cifra de cel pe care doream sa il sun de foarte multe ori(vorbind de vreo 50 de ori)
poate sa imi faca ceva? Vorbind penal?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai facut altceva decat apelarea atunci nu este nimic penal, contraventional sau civil, greseli de acestea se fac destule.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Greseli de-astea se intampla.

| Violleta2022 a răspuns:

De 50 de ori nu suni pe nimeni din greseala, asta-i clar, greseala este cand suni din greseala de 1-2 ori, nu de 50 de ori, asta fiind deja hartuire... si daca persoana respectiva este deranjata, poata sa faca reclamatie la Politie.
Te poti alege cu o amenda si interdictie, nu cu dosar penal

| Gigeldog explică (pentru Violleta2022):

Am sunat numarul gresit nu de 50 ori din greseala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu putem vorbi penal pentru că ce ai făcut tu nu e o infracțiune.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,stai liniștit

| mODIN a răspuns:

Penal?! Ai inceput conversatia cu "bomba a fost plantata la locatie"?