| LanguageMaster a întrebat:

Dacă armată română trimite trupe împotriva teroriștilor, există riscul ca arabii să facă atentate teroriste în România?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au si teroristii demnitatea lor, nu vin pana in Ro

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Un caz de acu vreo 3 ani, Intr-un municipiu(mai linistit) din RO la o terasa se aseaza 2 arabi. La scurt timp apare Politia Locala- incepu sa legitimeze oamenii din strada in special in zona terasei pana cand au ajuns la cei 2 arabi. Arabii erau OK legal asa ca au plecat.

| doctorandus a răspuns:

Nu toti musulmanii sunt arabi (de ex. iranienii nu sunt arabi, la fel majoritatea marocanilor) si nu toti arabii sunt musulmani (exista numerosi arabi crestini).

| aXy99 a răspuns:

Nu prea. Nu suntem asa de importanti.

| coadadematura a răspuns (pentru aXy99):

Ba de fapt suntem importanti

| coadadematura a răspuns (pentru aXy99):

Exista riscul acesta, nu foarte mare deoarece România trimite trupe doar in Afganistan iar atacurile teroriste (ex: din Franta, Anglia etc) au fost din partea jihadistilor din Siria, insa se poate intampla si pe la noi, Doamne fereste

| aXy99 a răspuns (pentru coadadematura):

Egocentricule laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Nu au nici un interes sa faca aici. Daca o iei sa compari pierderile pe care le au armatele vestice vs cate pierderi au retelele teroriste..practic ii decimam.

Pentru ei atentatele alea sunt chestii de imagine sa arate ca pot, de aia lovesc marile capitale occidentale. sa sara pesa in sus. Daca ar face un atentat la noi nu i-ar pasa nimanui asa ca n-au nici un interes.

Răspuns utilizator avertizat