| anonim_4396 a întrebat:

Daca as avea un site unde multe dintre articole ar fi preluate de pe alte site-uri partial sau integral cu notificarea sursei...asta ar fi legal sau nu?

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu numai ca e ilegal, dar e si interzis de google.
Vei ajunge sa fii raportat la google pentru continut copiat, vei fi penalizat si nu vei mai aparea in cautari.
Si uite asa ai pierdut timp si bani aiurea.

| Bybanu a răspuns:

E legal

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat specifici clar sursa e legal

| K0sti a răspuns:

NU, decat daca respectivul site de unde preiei articole, spune in clar ca ai voie sa faci asta!

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai voie sa preiei articole integral, nici chiar daca specifici sursa.

Poti sa preiei cel mult un fragment din articol, cu link catre articolul complet din sursa originala.

Tie ti-ar conveni sa muncesti o saptamana la un articol, si apoi sa ti-l preia toti si sa nu mai vina nimeni sa-l citeasca pe situl tau?

| angi_4331 a răspuns:

Asa este... legal daca apare si sursa!

| Anonim098345467 a răspuns:

Stiti vreun fragment de lege care sa notifice faptul ca este legal?