| Bogdy997 a întrebat:

Daca detin un site, din punct de vedere legal, ce nu am voie sa fac/postez/scriu pe el?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Atat timp cat ai continut original nu are nimeni ce sa iti faca.
Teoretic nu ai voie sa ai nimic asupra caruia nu ai drepturi de autor (texte, poze, filme, muzica, nimic).
Practic sunt destule.
Ideea e ca n-ajungi departe copiind de la altii, plus ca te va penaliza si google si nu mai apari in cautari.
Bafta

| Bogdy997 explică (pentru CataC):

Daca nu precizez sursa dar poza este " Creative Common-licensed" este ok?

| CataC a răspuns (pentru Bogdy997):

Toate siturile mari precizeaza sursa, pui un link no-follow si nu te doare capul.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa postezi continut asupra caruia nu detii drept de autor sau de utilizare si nici sa scrii ceva ilegal, de ex. ceva ce ar putea fi considerat infractiune.

| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Poi nu ai voie sa postezi piraterii(ceea ce nu iti apartine).