| Eu37363 a întrebat:

Daca eu i-am dat la instructor sa dea bani la politist sa ma treaca examenul auto traseu. Si nu m-a trecut, ma pot duce la politie sa declar plangere?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, mergi si te auto-denunta, ca primul pas este sa ti se intocmeasca dosar penal, pentru ca ai dat mita si apoi ramane la latitudinea legii, daca primesti amenda severa sau te trimit direct la puscarie.

Cred ca instructorul tau te-a smecherit, si-a pastrat banii toti, crezand ca tu vei lua permisul pe puterile tale.

Cat priveste politistul care nu te-a trecut, este un om cinstit, care respecta legea si nu a vrut sa riste profesia, pierzandu-si jobul si onoarea, aleagandu-se cu dosar penal si puscarie.

Unde mai pui ca nu ai habar cu certitudine, daca instructorul i-a dat sau nu banii.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Normal ca l-a pacalit, nici nu a ajuns banul la politist, poate de aia nici nu l-a trecut, sau poate era cinstit dar l-a mintit instructorul ca ar merge.

Si uite asa mori pe trecerea de pietoni, multi au reusit sa treaca asa.
Doamne fereste...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da chiar te rog, hahaha.
Buna ziua. Știți, am dat șpagă și nu a funcționat. Muhahahaha

| Mosotti a răspuns:

Cred ca glumesti!

Cum sa spui politiei ca ai mituit pe ala? Ca intri tu la puscarie.
Stai cuminte, aia e, nu te-a trecut, e bine ca nu te-a trecut daca nu stii sa conduci, ca sa nu fi pericol public.
Banii nici nu au mai ajuns la politist de fapt, au ramas la instructor.
Ca ala stie ca nu ai ce sa faci.

Daca era la sala mai ziceam, ca f multi sunt f buni soferi dar nu prea se descurca cu invatatul, dar invers nu merge. Invata ei ceva dar nu cat ar trebui, dar incet incet le invata pe parcurs.
Inainte soferii aveau 3 clase si stiau sa mearga cu masina si fara atata carte, nu stiu cum dar stiau semnele de circulatie si prioritatile.
Nu prea pareau ca aveai aia mutra de tocilari cartea aia densa.

| johnnny123 a răspuns:

Sigur, este chiar indicat. Mergi la poliție și autodenunță-te pentru dare de mită.

| ReddY25 a răspuns:

Da,sigur

| Lupică27 a răspuns:

Sti vorba aia, hotu striga hotii.

| SuNaM a răspuns:

Tu si dealerul ala din Florida de a sunat la politie sa spuna ca alt dealer l-a batut si i-a furat cocaina...Pai intri si tu baiete la belea cu dosar penal pentru dare de mita.